Podręcznik inżynierii klienta Hitachi R 610aru5xd to szczegółowy dokument opisujący zastosowanie i zalecenia dotyczące zarządzania produktem. Zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji, konfiguracji, diagnostyki i naprawy urządzenia. Podręcznik zawiera także informacje na temat komponentów i sterowników oraz szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji sieci. Dokument zawiera wszystkie niezbędne informacje, które umożliwiają wykorzystanie wszystkich możliwości technicznych produktu.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik inżynierii klienta Hitachi R 610aru5xd
Gdzie kupić najlepsze podręczniki dla inżynierów?
Gdzie kupować książki? Najlepiej w księgarni! W dzisiejszych czasach wszystko można załatwić przez Internet, dlatego zapoznanie się z ofertą sklepów bez wychodzenia z domu nie stanowi najmniejszego problemu. Nawet jeśli szukasz książek najwyższej jakości, znajdziesz je w sieci. Profesjonalne książki techniczne kupisz m. in. w księgarni PWN, która od lat cieszy się zaufaniem klientów. Sklep ma bardzo dużą ofertę, która może służyć osobom o różnych potrzebach i w różnym wieku. Znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.
To nie tylko literatura naukowa, ale też popularnonaukowa, umilająca przyswajanie wiedzy. Poza klasycznymi książkami sklep proponuje e-booki, audiobooki, gry, zabawki i multimedia. Na stronie https://ksiegarnia. html znajdują się wszystkie podręczniki dla inżynierów i inne godne uwagi materiały z zakresu techniki. Literatura techniczna nie należy do najtańszych, jednak wiele pozycji z księgarni PWN ma promocyjne, przystępne ceny. Zdobywanie wiedzy nie musi być bardzo drogie.
Oferta książek technicznych w księgarni PWN
Klikając w powyższy link, zostaniesz przeniesiony do konkretnej kategorii pt. “Nauki techniczne”. Tutaj znajdziesz publikacje z zakresu następujących dziedzin: informatyka, transport i logistyka, budownictwo, budowa i eksploatacja maszyn, automatyka, energetyka i elektryka, architektura i wzornictwo przemysłowe. Aby ułatwić sobie przeglądanie oferty, wybierz jedną z poniższych podkategorii. Przefiltrujesz ogromny asortyment, odsiewając niepotrzebne produkty.
Technika – transport i logistyka, budownictwo, budowa i eksploatacja maszyn, energetyka, elektryka
Choć nazwa “transport i logistyka” nie brzmią zbyt zachęcająco, w tej kategorii kryją się perełki dla prawdziwych hobbystów. Znajdziesz tu książki motoryzacyjne dla profesjonalistów oraz dla pasjonatów i kolekcjonerów. W zakresie lotnictwa mieszczą się nie tylko publikacje poświęcone najważniejszym w historii samolotom lub polskiemu lotnictwu, ale też książki o dronach czy też rozważania na temat katastrof lotniczych.
Książki na temat kosmonautyki i podróży kosmicznych przeplatają się z prognozami o lotach turystycznych. Kolejne ciekawe pozycje dotyczą statków i okrętów, a także kolei i transportu szynowego. Tu również znajduje się nie tylko literatura techniczna, ale też wiele publikacji dla miłośników pociągów.
Kolejny duży filar nauk technicznych to budownictwo, bez którego nie byłoby nie tylko naszych domów, ale też przepięknych dzieł architektonicznych. Jeśli studiujesz taki kierunek lub chcesz dokształcić się jako pracownik, wybierz książki techniczne z tego działu. Technika to także budowa i eksploatacja maszyn oraz automatyka: dziedziny, bez których również nie wyobrażamy sobie dzisiejszego świata.
W zakładce “Energetyka i elektryka” znajdują się pozycje dla elektryków i studentów energetyki, elektrotechniki i inżynierii środowiska. Poza fundamentalnymi zagadnieniami niektóre książki poruszają też nowoczesne kwestie, takie jak np. fotowoltaika czy ekologia.
Informatyka, komputery – literatura techniczna dla informatyków i nie tylko
Choć informatyka to najmłodsza dziedzina z zakresu nauk ścisłych, dziś stanowi jedną z najważniejszych, mających niebagatelny wpływ na gospodarkę i życie każdego człowieka. Z książek technicznych na jej temat korzystają przede wszystkim informatycy i programiści, ale w tej kategorii znajdziesz też wiele pozycji przydatnych innym specjalistom. Poruszane tu zagadnienia to programowanie, tworzenie stron internetowych, bezpieczeństwo komputerowe, administracja sieciowa, sztuczna inteligencja, grafika komputerowa i inne.
Niektóre publikacje dotyczące informatyki, a zwłaszcza Internetu i mediów społecznościowych, powinny zainteresować również socjologów, dziennikarzy i fachowców zajmujących się marketingiem. Jeśli – jak wielu przedsiębiorców – prowadzisz biznes w sieci, znajdziesz tu materiały pomocne podczas tworzenia sklepu internetowego, prowadzenia portali społecznościowych i zarządzania reklamami.
Historia techniki i przemysłu – historyczne podręczniki dla inżynierów i hobbystów
Aby technika mogła nam służyć, najpierw musiała powstać. Historie wynalazków i ludzi, którzy je tworzyli, to często inspirujące i fascynujące lektury. Biografie, przeglądy, zestawienia - jeśli jesteś pasjonatem, te książki pochłoną Cię na długie godziny. Jeśli jesteś studentem, pozwolą Ci dogłębnie poznać tematykę i zaliczyć egzaminy.
Projektowanie we wzornictwie przemysłowym
Wzory, wykresy, tablice, podstawy projektowania, dokumentacja projektowa, zarządzanie projektami, porządek w projektowaniu, projektowanie w konkretnych branżach… Projektant, czyli designer, odpowiada za formę otaczających nas przedmiotów użytkowych. Książki techniczne na ten temat uczą m. in., jak to robić, aby realizować potrzeby odbiorców i przyciągnąć ich do danego produktu.
Nauki techniczne w teorii i praktyce
Odpowiednia literatura techniczna pozwoli Ci przygotować się do zawodu. Jeśli przy okazji jesteś hobbystą, sięgnij po pozostałe pozycje z Twojej dziedziny. Dzięki wciągającym historiom i popularnonaukowym książkom Twoja wiedza poszerzy się w przyjemny sposób, a Ty zaspokoisz potrzebę rozrywki.
Spektrofotometry
Przyrządy Hitachi stosowane są w chemii, biochemii, toksykologii, materiałoznawstwie oraz naukach o środowisku naturalnym i chemii klinicznej. Mamy bogatą ofertę przeznaczoną zarówno do rutynowych analiz i kontroli jakości, jak i dla dydaktyków oraz czołowych badaczy naukowych.
Dowiedz się więcej
Technologia sprężonego powietrza
Hitachi jest jednym z wiodących na świecie producentów przemysłowych sprężarek powietrza. Historia sukcesów firmy Hitachi i udokumentowane doświadczenie w zakresie technologii sprężarek spiralnych umożliwiły wprowadzenie na całym świecie innowacji w tworzeniu pierwszej na świecie spiralnej sprężarki powietrza.
Dowiedz się więcej
Napędy i Automatyzacja
Hitachi oferuje szeroką gamę produktów automatyki do wielu zastosowań przemysłowych. Nasze podzespoły i oprogramowanie nadają się do rozmaitych zastosowań. Zaprojektowane z myślą o świetnej wydajności i łatwości obsługi.
Dowiedz się więcej
Wciągniki
Elektryczne wciągniki łańcuchowe firmy Hitachi są wykorzystywane do wielu zastosowań w celu usprawnienia przenoszenia ładunków. Zakres zastosowań obejmuje typowe operacje przeładunkowe w fabryce, place budowy, przemysł rozrywkowy, a nawet podnoszenie łodzi.
Dowiedz się więcej
Półprzewodniki
Półprzewodniki Hitachi mają szeroki zakres zastosowań w układach sterujących wysokich mocy, na całym świecie, w tym w tranzystorach IGBT do układów falownikowych EV/HEV, w przemiennikach dużej mocy (lokomotywy, układy napędowe OHV) oraz generatorach energii alternatywnej (układy falowników fotowoltaicznych oraz systemy konwerterów w turbinach wiatrowych). Diody półprzewodnikowe Hitachi znajdują również szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym.
Dowiedz się więcej
Sullair EMEA i C. I. S.
W regionie EMEA i C. Sullair oferuje szeroką gamę sprężarek powietrza. Od pełnej linii sprężarek powietrza, zarówno zanurzonych w oleju, jak i bezolejowych dla rynków przemysłowych, po sprężarki i narzędzia pneumatyczne odpowiednie dla przemysłu budowlanego i górniczego. Sullair ma również pełną linię produktów do uzdatniania powietrza oraz części zamienne i materiały eksploatacyjne.
Dowiedz się więcej
Kodowanie i znakowanie
Gama drukarek atramentowych na papier ciągły i znakowarek laserowych firmy Hitachi jest najbardziej zaawansowana na świecie. Nasze produkty do kodowania to najwyższej jakości, wydajne, niezawodne i trwałe drukarki przeznaczone do zastosowań przemysłowych - używane do kodowania dat, znakowania produktów i innych nadruków na produktach używanych w życiu codziennym.
Dowiedz się więcej
X wydanie kultowego podręcznika „Inżynieria oprogramowania” autorstwa Iana Sommervilla. Jest to nie tylko podręcznik przeznaczony dla studentów informatyki, to publikacja, z której skorzystają również architekci systemów, projektanci, programiści i wdrożeniowcy oraz kierownicy tych przedsięwzięć, od których zależy organizacja pracy.
W publikacji omówiono proces wytwarzania wielkich systemów informatycznych. Czytelnik znajdzie tam wyjaśnienie, na czym polega inżynieria oprogramowania, po czym przejdzie do zagadnień związanych z analizą wymagań i specyfikacjami. W książce znalazły się też informacje o projektowaniu i systemach krytycznych. Autor opisał także:
• etap weryfikacji i zatwierdzania systemu,
• proces zarządzania ludźmi,
• szacowanie kosztów,
• kontrolę jakości,
• ulepszenie procesów,
• etap pielęgnacji i modyfikacji systemu po udostępnieniu go użytkownikom.
Po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie, opis zalecanej literatury i zestaw ćwiczeń.
Rok wydania | 2020 |
---|---|
Liczba stron | 866 |
Kategoria | Programowanie |
Wydawca | Wydawnictwo Naukowe PWN |
ISBN-13 | 978-83-01-21455-5 |
Numer wydania | 1 |
Język publikacji | polski |
Informacja o sprzedawcy | ePWN sp. z o. o. |
- Informatyka
- Programowanie
Książka jest nowoczesnym podręcznikiem inżynierii oprogramowania. Obejmuje wszystkie etapy wytwarzania oprogramowania: od określenia wymagań, poprzez proces wytwórczy, aż po konserwację produktu. Łączy ścisły opis działań...
Podręcznik akademicki omawiający problematykę istotną dla projektowania dróg i organizacji ruchu drogowego (badania, pomiary i analizy ruchu), teorię ruchu drogowego (cechy użytkowników dróg, pojazdy i ich ruch po drodze, modelowanie ruchu...
W Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej... pl/fiszka/139338/inzynieria-biochemiczna. html" title="Inżynieria biochemiczna">
Książka "Inżynieria biochemiczna" wprowadza studentów kierunków technicznych wyższych uczelni w zagadnienia biochemii i mikrobiologii, a studentom biotechnologii przybliża termodynamikę i kinetykę zjawisk transportowych, reakcji... pl/fiszka/230173/inzynieria-ergonomiczna-praktyka. html" title="Inżynieria ergonomiczna. Praktyka">
W monografii zebrano charakterystyczne przykłady inżynierskiej działalności w zakresie ergonomii i bezpieczeństwa pracy. Wspólną płaszczyzną merytoryczną kolejnych rozdziałów jest zastosowanie metodyki projektowania ergonomicznego w... pl/fiszka/230231/inzynieria-ergonomiczna-teoria. Teoria">
W monografii przedstawiono różne aspekty teoretycznych i metodologicznych zagadnień dotyczących działania systemów typu ludzie – obiekty techniczne. Autorzy reprezentują różne nurty badawcze ergonomii, ściśle związane z naukami...
„Inżyniera finansowa na rynkach zupełnych i niezupełnych” to książka, która ma na celu przygotowanie studentów z obszaru inżynierii finansowej do pracy w towarzystwach funduszy inwestycyjnych, spółkach giełdowych, bankach, giełdzie...
Książka jest uaktualnioną i rozszerzoną wersją publikacji z roku 2008, będącej opracowaniem dotyczącym tematyki wprowadzenia do techniki, stanowiącej kontynuację monografii pt. "Wprowadzenie do techniki. Rola i miejsce techniki w... pl/fiszka/195278/inzynieria-materialowa. html" title="Inżynieria materiałowa">
Publikacja Wydawnictwa WNT, dodruk Wydawnictwo Naukowe PWN. Podręcznik Inżynieria Materiałowa zawiera syntetyczny wykład podstaw materiałoznawstwa. Autor omawia:- budowę wewnętrzną ciał stałych- związki między strukturą i własnościami...
Spis treści
Przedmowa XIII | |
Część Wprowadzenie do inżynierii oprogramowania | 1 |
Rozdział 1 Wprowadzenie | 3 |
1. 1 Profesjonalne wytwarzanie oprogramowania | 5 |
1. 2 Etyka inżynierii oprogramowania | 15 |
1. 3 Studia przypadków | 19 |
Rozdział 2 Procesy wytwarzania oprogramowania | 31 |
2. 1 Modele procesu wytwarzania oprogramowania | 33 |
2. 2 Czynności procesowe | 42 |
2. 3 Radzenie sobie ze zmianami | 50 |
2. 4 Ulepszanie procesu wytwarzania | 55 |
Rozdział 3 Zwinne wytwarzanie oprogramowania | 61 |
3. 1 Metodyki zwinne | 64 |
3. 2 Zwinne techniki wytwarzania | 66 |
3. 3 Zwinne zarządzanie projektem | 74 |
3. 4 Skalowanie metodyk zwinnych | 78 |
Rozdział 4 Inżynieria wymagań | 93 |
4. 1 Wymagania funkcjonalne i pozafunkcjonalne | 97 |
4. 2 Procesy inżynierii wymagań | 104 |
4. 3 Ujawnianie wymagań | 104 |
4. 4 Specyfikowanie wymagań | 113 |
4. 5 Walidacja wymagań | 123 |
4. 6 Zmiany wymagań | 125 |
Rozdział 5 Modelowanie systemu | 133 |
5. 1 Modele kontekstowe | 136 |
5. 2 Modele interakcji | 139 |
5. 3 Modele strukturalne | 144 |
5. 4 Modele behawioralne | 150 |
5. 5 Inżynieria sterowana modelami | 155 |
Rozdział 6 Projekt architektoniczny | 163 |
6. 1 Decyzje dotyczące projektu architektonicznego | 167 |
6. 2 Widoki architektoniczne | 169 |
6. 3 Wzorce architektoniczne | 171 |
6. 4 Architektury aplikacji | 181 |
Rozdział 7 Modelowanie systemu | 193 |
7. 1 Projektowanie obiektowe z wykorzystaniem UML | 195 |
7. 2 Wzorce projektowe | 207 |
7. 3 Problemy implementacyjne | 210 |
7. 4 Wytwarzanie oprogramowania open source | 217 |
Rozdział 8 Testowanie oprogramowania | 225 |
8. 1 Testy wytwórcy | 231 |
8. 2 Wytwarzanie sterowane testami | 243 |
8. 3 Testy wydania | 245 |
8. 4 Testy użytkownika | 249 |
Rozdział 9 Ewolucja oprogramowania | 257 |
9. 1 Procesy ewolucji | 260 |
9. 2 Systemy odziedziczone | 264 |
9. 3 Konserwacja oprogramowania | 273 |
Część 2 Rzetelność i zabezpieczenia | 287 |
Rozdział 10 Rzetelne systemy | 289 |
10. 1 Cechy rzetelności | 292 |
10. 2 Systemy socjotechniczne | 295 |
10. 3 Nadmiarowość i różnorodność | 299 |
10. 4 Rzetelne procesy | 301 |
10. 5 Metody formalne a rzetelność | 304 |
Rozdział 11 Inżynieria niezawodności | 311 |
11. 1 Dostępność i niezawodność | 314 |
11. 2 Wymagania niezawodności | 317 |
11. 3 Architektury tolerujące awarie | 323 |
11. 4 Programowanie pod kątem niezawodności | 331 |
11. 5 Mierzenie niezawodności | 338 |
Rozdział 12 Inżynieria bezpieczeństwa | 347 |
12. 1 Systemy krytyczne ze względów bezpieczeństwa | 349 |
12. 2 Wymagania bezpieczeństwa | 353 |
12. 3 Procesy inżynierii bezpieczeństwa | 362 |
12. 4 Analizy bezpieczeństwa | 371 |
Rozdział 13 Inżynieria zabezpieczeń | 385 |
13. 1 Zabezpieczenia i rzetelność | 388 |
13. 2 Zabezpieczenia i firmy | 392 |
13. 3 Wymagania zabezpieczeń | 395 |
13. 4 Projektowanie zabezpieczonych systemów | 400 |
13. 5 Testowanie i gwarantowanie zabezpieczeń | 417 |
Rozdział 14 Inżynieria odporności | 423 |
14. 1 Bezpieczeństwo cybernetyczne | 427 |
14. 2 Odporność socjotechniczna | 431 |
14. 3 Projektowanie systemów odpornych | 440 |
Część 3 Zaawansowana inżynieria oprogramowania | 453 |
Rozdział 15 Ponowne użycie oprogramowania | 455 |
15. 1 Ogólny przegląd ponownego użycia | 459 |
15. 2 Platformy aplikacji | 462 |
15. 3 Linie oprogramowania na sprzedaż | 465 |
15. 4 Ponowne użycie systemów użytkowych | 472 |
Rozdział 16 Komponentowa inżynieria oprogramowania | 485 |
16. 1 Komponenty i modele komponentowe | 488 |
16. 2 Procesy CBSE | 495 |
16. 3 Składanie komponentów | 502 |
Rozdział 17 Inżynieria oprogramowania rozproszonego | 513 |
17. 1 Systemy rozproszone | 515 |
17. 2 Przetwarzanie klient-serwer | 523 |
17. 3 Wzorce architektoniczne systemów rozproszonych | 525 |
17. 4 Oprogramowanie jako usługa | 537 |
Rozdział 18 Usługocentryczna inżynieria oprogramowania | 547 |
18. 1 Architektury usługocentryczne | 552 |
18. 2 Usługi RESTful | 557 |
18. 3 Inżynieria usług | 560 |
18. 4 Komponowanie usług | 569 |
Rozdział 19 Inżynieria systemów | 579 |
19. 1 Systemy socjotechniczne | 584 |
19. 2 Projekt koncepcyjny | 592 |
19. 3 Zamawianie systemu | 595 |
19. 4 Wytwarzanie systemu | 599 |
19. 5 Działanie i ewolucja systemu | 603 |
Rozdział 20 Systemy systemów | 611 |
20. 1 Złożoność systemu | 615 |
20. 2 Klasyfikowanie systemów systemów | 619 |
20. 3 Redukcjonizm i systemy złożone | 622 |
20. 4 Inżynieria systemów systemów | 625 |
20. 5 Architektury systemów systemów | 631 |
Rozdział 21 Inżynieria oprogramowania czasu rzeczywistego | 643 |
21. 1 Projektowanie systemów wbudowanych | 646 |
21. 2 Wzorce architektoniczne oprogramowania czasu rzeczywistego | 653 |
21. 3 Analiza synchronizacji | 660 |
21. 4 Systemy operacyjne czasu rzeczywistego | 665 |
Część 4 Zarządzanie oprogramowaniem | 673 |
Rozdział 22 Zarządzanie projektem | 675 |
22. 1 Zarządzanie ryzykiem | 678 |
22. 2 Zarządzanie ludźmi | 686 |
22. 3 Praca zespołowa | 691 |
Rozdział 23 Planowanie projektu | 703 |
23. 1 Wycenianie oprogramowania | 706 |
23. 2 Wytwarzanie planowe | 708 |
23. 3 Tworzenie harmonogramu projektu | 711 |
23. 4 Planowanie zwinne | 716 |
23. 5 Techniki szacowania | 719 |
23. 6 Metodyka modelowania kosztów COCOMO | 723 |
Rozdział 24 Zarządzanie jakością | 739 |
24. 1 Jakość oprogramowania | 742 |
24. 2 Standardy oprogramowania | 745 |
24. 3 Przeglądy i inspekcje | 750 |
24. 4 Zarządzanie jakością a wytwarzanie zwinne | 755 |
24. 5 Miernictwo oprogramowania | 757 |
Rozdział 25 Zarządzanie konfiguracją | 773 |
25. 1 Zarządzanie wersjami | 778 |
25. 2 Budowanie systemu | 784 |
25. 3 Zarządzanie zmianami | 790 |
25. 4 Zarządzanie wydaniami | 795 |
Słownik | 801 |
RozwińZwiń