Działanie i instalacja Cal Flame 2008

Cal Flame 2008 to narzędzie do tworzenia i edycji wstępnych wersji modeli 3D, które mogą być dostosowane do zastosowań w tworzeniu grafiki komputerowej. Jest ono dostępne za darmo dla użytkowników Windows i Mac OS X. Instalacja Cal Flame 2008 jest prosta i zajmuje tylko kilka minut. Po zakończeniu instalacji, użytkownik będzie mógł korzystać z szerokiego zakresu funkcji, takich jak tworzenie modeli 3D, renderowanie i renderowanie w czasie rzeczywistym. Cal Flame 2008 jest wyposażony w szereg narzędzi do tworzenia wstępnych wersji modeli 3D, które można dostosować i edytować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pozwala to tworzyć realistyczne modele 3D, które są wystarczająco dobre do wielu zastosowań w zakresie grafiki komputerowej.

Ostatnia aktualizacja: Działanie i instalacja Cal Flame 2008

NAGRADZANY PRODUCENT
PALENISKA I GRILLA

Dzięki ponad 42-letniemu doświadczeniu w produkcji, Cal Flame i Cal Spas jest uznawany producentem na całym świecie za wysokiej klasy produkty Dom i Ogród. Od siedziby głównej w Pomona w Kalifornii, po sieć wyspecjalizowanych dealerów, konsumenci na całym świecie mogą doświadczyć wysokiej jakości kolekcji produktów związanych ze stylem życia. Co najważniejsze, producent gwarantuje spokój ducha, wiedząc, że wszystkie produkty spełniają wymogi bezpieczeństwa uzyskując najważniejsze certyfikaty ETL i CE. Dzięki Cal Flame i Cal Spas Twoja wymarzona przestrzeń wokół domu jest w w zasięgu ręki i spełnia marzenia.

GRILLOWANIE DLA SMAKOSZY
W NAJLEPSZYM WYDANIU

Tylko Cal Flame oferuje szeroką gamę funkcji zabudowanego grilla dla każdego miłośnika grillowania na wolnym powietrzu, od paleniska z porcelany przez węgiel drzewny po konwekcję... Jak wszystkie produkty Cal Flame są projektowane przy użyciu najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Ekskluzywne wyjmowane ruszty grillowe Cal Flame w kształcie litery V zostały zaprojektowane tak, aby zatrzymywały ciepło i zapobiegały wypadaniu mniejszych potraw. Grille Cal Flame oferują również o 25% większą wydajność obróbki cieplnej niż inni producenci i mają niezależne pokrętła palników o wyjątkowej opatentowanej konstrukcji. 175fd43ad6113ffe_22">

KORZYSTAJ Z SZEROKIEJ GAMY AKCESORIÓW
DLA SMAKOSZY GRILLA

Zamień tradycyjne miejsce do grillowania w najnowocześniejszą kuchnię na świeżym powietrzu z akcesoriami do grillowania od Cal Flame. Tylko Cal Flame oferuje wszystkie niezbędne narzędzia dla smakoszy potrzebne do zbudowania profesjonalnej kuchni na świeżym powietrzu. Dzięki Cal Flame możesz stworzyć swoją wyspę grillową lub mobilny grill w najlepszą kuchnię na zewnątrz domu, tarasu lub w ogrodzie. Cal Flame eliminuje potrzebę ciągłego biegania do środka domu w czasie grillowania na zewnątrz, zapewniając maksymalny komfort w przygotowaniuspecjalności grilla. 175fd43ad6113ffe_32">

NOWOCZESNA KUCHNIA ZEWNĘTRZNA

Kuchnia zewnętrzna Cal Flame to idealny sposób na powiększenie przestrzeni życiowej i zwiększenie komfortu domu. Możesz wybrać odpowiednią dla siebie wyspę do grillowania spośród najszerszej oferty w branży - od 1, 2 do 3 metrów powierzchni zabudowy. Dzięki produktom Cal Flame możesz spersonalizować swoją wyspę grillową za pomocą wybornego modelu grilla i dodatkowych akcesoriów. Uzupełnij wygląd swojej wyspy, wybierając blaty z kamienia naturalnego oraz wykończeń stiukowych lub gotowych kamiennych podstaw - dostępne w wielu eleganckich wzorach. Wybieraj spośród najszerszej gamy wysp grillowych, różne konfiguracje, aby uzupełnić swój indywidualny projekt odzwierciedlający styl życia i otoczenie domu. 175fd43ad6113ffe_42">

WÓZEK MOBILNY DO GRILLOWANIA
DLA KAŻDEGO OGRODU

Seria A La Cart to idealne rozwiązanie dla każdego mistrza grillowania, który ma mało miejsca, ale szuka najwyższej klasy grilla jak A La Cart Plus lub A La Cart Deluxe. Ta seria pozwala wybrać wielkość wózka i niezbędną przestrzeń do przechowywania narzędzi i produktów a także dopasować dowolny grill Cal Flame lub standardowy palnik jednostronny. Mobilne wózki mają dwie wyjmowane tace boczne / składane, stojak na przyprawy, otwieracz do butelek, uchwyty na ścierki i ręczniki papierowe, dwie szuflady oraz dolną komorę na zbiornik butli gazowej lub dodatkowe miejsce do przechowywania pomocnych narzędzi. 175fd43ad6113ffe_52">

PRZEDŁUŻ SEZON WSPÓLNEJ BIESIADY

Kominek zewnętrzny i palenisko Cal Flame to idealny sposób na przedłużenie sezonu na zewnątrz i poszukiwanie przyjemnego ciepła po za domem. Innowacyjne kominki zewnętrzne i podstawy paleniskowe Cal Flame są wyposażone w najnowszą technologię pozwalającą cieszyć się chłodnymi wieczorami, zapewniając rodzinie i przyjaciołom doskonały nastrój w waszym prywatnym ogrodzie. Palenisko zewnętrzne lub kominek Cal Flame natychmiast nadaje ciepłego blasku Twojemu domowi i otoczeniu, tworząc spokojną, zachęcającą atmosferę. Kominki zewnętrzne i podstawy paleniskowe Cal Flame można dostosować do własnych upodobań i potrzeb dla każdej przestrzeni wokół domu. Zaprojektowane z najlepszych materiałów i zachowaniem kunsztu budowy, kominki zewnętrzne i podstawy paleniskowe Cal Flame są wytrzymałe na wszystkie warunki zewnętrzne przez wiele lat użytkowania.

Cal Flame na nowo definiuje luksus | Stwórz swoją prywatną oazę już dziś!

Cal Flame na nowo definiuje luksus dzięki szerokiemu asortymentowi w pełni konfigurowalnej linii produktów; grilli, modułowych kuchni, wysp BBQ, kominkom, paleniskom i kompaktowym centrom rozrywki na świeżym powietrzu oraz specjalnym akcesoriom do grillowania. Stwórz swoją własną idealną oazę dobrego smaku z Cal Flame. Ciesz się byciem szefem kuchni z ekskluzywnymi funkcjami nowoczesnych grilli, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Będziesz naprawdę zaskoczony grillami Cal Flame BBQ Drop-In, które obejmują; grill węglowy, serię G, serię P, konwekcję i opiekacz Kamado. Zapach dobrego grilla w twoim domu będzie najlepszy i może być o każdej porze roku.

• Ekskluzywna konstrukcja rusztu V

Automatyczne palniki żeliwne

• Piezoelektryczne pokrętła startowe

• Taca ociekowa ze stali nierdzewnej na rolkach

Dodaj wszechstronność dzięki znakomitym akcesoriom do grillowania Cal Flame. Zamień każdą zwykłą wyspę BBQ w niestandardową nowoczesną kuchnię na zewnątrz. Akcesoria Cal Flame zwiększają wygodę gotowania i przechowują wszystko, czego używasz, w jednym miejscu. Stwórz najlepszą przestrzeń do relaksu i wypoczynku na zewnątrz, łącząc wyspę Cal Flame BBQ z kominkiem lub kompaktowym centrum rozrywki na świeżym powietrzu. Wybierz swoje ulubione wykończenie, styl lub wzbogać je przy pomocy płytek ceramicznych albo z kamienia naturalnego. Blat kuchenny możesz połączyć z sztukaterią Ameristone lub zamienić na kamień sztuczny. Dodaj opcjonalne funkcje, takie jak oświetlenie LED lub system dźwiękowy Freedom ™ z Bluetooth.

Cal Flame to wielokrotnie nagradzany producent palenisk i grillów, który jest rozpoznawany na całym świecie za wysokiej klasy produkty Dom i ogród.

Poproś o więcej informacji

Posiadanie Cal Flame® jest łatwe. Poproś jednego z naszych autoryzowanych dealerów, aby skontaktował się z tobą i pokazał, jak łatwe jest stworzenie najlepszego miejsca dla smakosza dobrego grilla. Każdy produkt Cal Flame® jest zaprojektowana do natychmiastowego działania. Pod panelami z ustawieniami funkcji pracy są potężne palniki, które optymalizują maksymalny przepływ ciepła do specjalnie zaprojektowanego ruszt V. Jeśli Waszym celem jest spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi,
Cal Flame® oferuje różne modele grilli, kominków ogrodowych i palenisk zapewniających udane ciepłe wieczory w każda porę roku. Zapoznaj się z najnowszym katalogiem i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Grille ogrodowe do zabudowy

Kominki i paleniska ogrodowe

Akcesoria i wyposażenie grilla ogrodowego

W życiu każdego kierowcy prawdopodobnie nadejdzie moment, kiedy stanie przed problemem rozładowanego akumulatora. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka.

Roztargnienie powodowane pośpiechem, które przyczynia się do pozostawienia włączonych świateł zewnętrznych lub oświetlenia wewnętrznego pojazdu na całą noc, bardzo niskie temperatury otoczenia, usterki alternatora, czy też po prostu stary, wyeksploatowany akumulator. Powodem rozładowania ogniwa może być ponadto jego niedoładowanie. W niesprzyjających warunkach rzadkie uruchamianie samochodu z pewnością przyczyni się do szybkiego wyczerpania akumulatora. Jeśli więc zajdzie konieczność doładowania baterii, należy wiedzieć, jak zabrać się do tej czynności w bezpieczny dla siebie i urządzenia sposób.

Czym jest prostownik samochodowy?

Przy zakupie prostownika wielu kierowców zadaje sobie pytanie, jaki model najlepiej wybrać. Prostowniki dzielą się na kilka rodzajów, głównie ze względu na budowę. Standardowy prostownik samochodowy to prosty i ekonomiczny sprzęt, którego funkcjonowanie bazuje na transformatorze. W zupełności spełni oczekiwania użytkowników aut osobowych. Z kolei prostownik samochodowy mikroprocesorowy wykorzystuje wbudowany mikroprocesor. Dzięki temu ładowanie nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla baterii. Prostowniki te różnią się od standardowych możliwością ładowania akumulatora bez odpinania go od instalacji pojazdu, automatycznym zakończeniem ładowania, kiedy akumulator zostanie w pełni naładowany oraz wyposażeniem chroniącym przed nieprawidłowym podłączeniem akumulatora podczas zasilania. Trakcyjny prostownik samochodowy służy natomiast do ładowania urządzeń pobierających dużo energii. Przykładem takiego prądożernego pojazdu może być samochód elektryczny. Napięcie wyjściowe w prostowniku musi odpowiadać napięciu w akumulatorze. Dla motocykli wynosi 6 V, a dla samochodów 12 V, jednak dostępne są także prostowniki, które pozwalają na zasilanie akumulatorów o różnym napięciu. Warto pamiętać, aby nie dopuszczać do całkowitego rozładowania akumulatora, ponieważ skraca to jego żywotność, a w efekcie może doprowadzić do zasiarczenia urządzenia.

Jak podłączyć akumulator?

Wiedząc, jakie prostowniki dostępne są na rynku, można przejść do kolejnej ważnej kwestii, czyli do tego, jak prawidłowo podłączyć akumulator. Okazuje się, że dla wielu kierowców nie jest to takie oczywiste. Baterię można zasilać zarówno w samochodzie, jak i poza nim. Decydując się na ten drugi krok, akumulator wyjmujemy z samochodu po uprzednim odłączeniu go od instalacji elektrycznej. W ten sposób łatwiej będzie wykonać całą czynność. Jeśli stwierdzimy, że akumulator jest brudny, należy go wyczyścić. W urządzeniu obsługowym w razie konieczności uzupełniamy poziom elektrolitu. Wystarczy woda destylowana lub dejonizowana, której nalewamy tyle, aby zakryć ołowiane płytki umieszczone w środku. Ułatwi to oznaczenie minimalnej i maksymalnej ilości płynu na obudowie ogniwa. Następnie podłączamy prostownik samochodowy do zacisków akumulatora przy pomocy "krokodylków". Bardzo ważna jest kolejność podłączania zacisków akumulatora z zaciskami prostownika. Zacisk ładowarki oznaczony plusem parujemy z zaciskiem akumulatora o tym samym oznaczeniu. Następnie ujemny przewód prostownika podłączamy do końcówki ujemnego bieguna akumulatora. Kolejnym krokiem, jeśli jest taka możliwość, jest ustawienie konkretnej wartości prądu, który posłuży do naładowania akumulatora. Dopiero teraz podłączamy prostownik do sieci. Uwaga! Podczas ładowania z akumulatora wydobywa się wodór. Dlatego chcąc uniknąć wybuchu, nie wolno podchodzić do połączonych urządzeń z ogniem ani jego źródłami. Jeśli decydujemy się na pozostawienie akumulatora w samochodzie, koniecznie należy oswobodzić go z klem, aby nie pozostawał podłączony do układów elektronicznych pojazdu. W przeciwnym razie ładowanie może znacząco się wydłużyć, ponieważ z akumulatora będzie nieustannie pobierany prąd do zapewnienia działania urządzeń elektronicznych.

Jak ładować akumulator?

Sam czas procesu uzależniony jest tego, jakim prądem ładowany jest prostownik. Trwa on zwykle kilka, kilkanaście godzin. Ważna jest kontrola temperatury podczas ładowania, która nie powinna przekraczać 45 stopni Celsjusza. Chcąc mieć pewność, że urządzenie zostało kompletnie naładowane, warto sięgnąć po prostownik samochodowy ze wskaźnikiem poziomu uzupełnienia energii. Przyjęta reguła głosi, że jeśli mówimy o kwasowych akumulatorach, to natężenie prądu, którym ładowana jest bateria nie może przekraczać 10% jej pojemności. Na pytanie, jak długo ładować akumulator, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Specjaliści uważają, że dla dobra baterii warto stosować niższy prąd ładowania, co przełoży się także na dłuższy czas potrzebny do osiągnięcia pełnego naładowania, jednak nie wpłynie drastycznie na żywotność akumulatora. Jeśli natomiast natężenie zbliżone jest do 10% pojemności baterii, okres ładowania powinien zamknąć się w dziesięciu godzinach. W przypadku mniejszego prądu długość ładowania nie ma istotnego znaczenia. Eksperci radzą też, aby przed odłączeniem przewodów od akumulatora odczekać około 15-20 minut. Ma to na celu rozproszenie wydzielanych podczas zasilania gazów i uniknięcie iskrzenia przy odpinaniu przewodów. W starszych modelach tuż przed ładowaniem należy odkręcić korki systemu centralnego odgazowania lub otworów odgazowania, aby nie gromadził się pod nimi niebezpieczny gaz. Nowsze i bardziej zaawansowane technicznie baterie nie wymagają zdejmowania korków, ponieważ są wyposażone w systemy odpowietrzania. Warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Przede wszystkim nie należy stosować prądu większego niż jedna dziesiąta pojemności akumulatora. Większy być może i przyspieszy ładowanie, ale ponosimy również duże ryzyko przeładowania. Przekroczenie 2, 4 V napięcia ogniwa niesie już realne zagrożenie w postaci eksplozji. Nie dysponując odpowiednimi warunkami, przeładowanie ogniwa może okazać się po prostu niebezpieczne. Zatem jeśli nie jesteśmy przekonani co do słuszności ładowania akumulatora we własnym zakresie, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów w zaufanym warsztacie samochodowym.

Zawór trójdrożny, nazywany również zaworem trójdrogowym, jest elementem stosowanym w instalacjach centralnego ogrzewania. W zależności od rodzaju i przeznaczenia pełni różne funkcje: od ochrony urządzenia grzewczego przed występowaniem korozji, po umożliwienie korzystania z kilku źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych lub przemysłowych. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ten element, po co go stosować i jak ustawić zawór trójdrożny.

Budowa zaworu trójdrożnego

Zawór trójdrożny przypomina wyglądem trójnik, ponieważ ma kształt litery T. Ma 3 wloty/wyloty, które w technicznej nomenklaturze określa się portami. Podstawowa budowa zaworu trójdrogowego obejmuje korpus, zawieradło i trzpień. W zależności od rodzaju i parametrów korpus może być wykonany ze stali nierdzewnej, mosiądzu lub innych wytrzymałych materiałów. 

Na przykład zawór trójdrożny z siłownikiem wyróżnia się kompaktową budową i solidnym wykonaniem. Siłownik może być nadzorowany przez sterownik, uwzględniając przy tym temperaturę wewnętrzną czy zewnętrzną bądź warunki atmosferyczne. Z kolei zawór trójdrożny termostatyczny funkcjonuje samoczynnie, niezależnie od tego, jakie są parametry wody ciepłej i zimnej. 

Zawory trójdrożne – rodzaje

Zasada działania zaworu trójdrogowego różni się w zależności od typu tego elementu. Ze względu na pełnioną funkcję można podzielić je na:

 • Zawory trójdrożne przełącznikowe – umożliwiają zmianę kierunku przepływu czynnika w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki nim istnieje możliwość zasilenia dwóch różnych odbiorników ciepła, na przykład ciepłej wody użytkowej (c. w. u) i obiegu grzewczego grzejników. 
 • Zawory trójdrożne mieszalnikowe – pomagają w ochronie kotłów przed niską temperaturą wody powracającej z instalacji. Najczęściej znajdują zastosowanie w małych kotłach na paliwo stałe montowanych w domach jednorodzinnych lub w większych urządzeniach, które zasilają budynki przemysłowe. Jak nazwa wskazuje, zawory mieszalnikowe łączą wodę zasilającą źródło ciepła z wodą, która do niego powraca.

Co ważne, proporcje zmieszania są określane przez użytkownika, dzięki czemu można określić dokładnie taką temperaturę czynnika grzewczego, jaka jest preferowana. Oprócz tego zawory trójdrożne mieszające regulują parametry pracy instalacji centralnego ogrzewania. Zawory mieszalnikowe chronią nie tylko urządzenia grzewcze, ale również użytkowników instalacji – gdy te elementy są stosowane w układach, które podgrzewają wodę użytkową, mieszańcy są chronieni na przykład przed poparzeniem. 

Zawory trójdzielne rozróżnia się także ze względu na rodzaj napędu sterowania:

 • ręczne,
 • elektryczne,
 • pneumatyczne,
 • hydrauliczne. 

Oprócz powyższych wyróżnia się także odmienne rodzaje pod względem rodzaju zawieradła:

 • Zawory trójdrożne obrotowe – obrót zawieradła wokół osi (o 90° albo 180°) otwiera jeden lub więcej portów. Czynnik może przepływać przez jedną lub drugą dyszę. W sytuacji, gdy woda przepływa jednocześnie przez dwa otwory, zawór pełni funkcję opisanego wyżej elementu mieszającego.
 • Zawory trójdrożne grzybkowe – zasada działania opierająca się na liniowym ruchu zawieradła, co wymusza przełączanie albo mieszanie przepływającego czynnika. 

Zastosowanie zaworów trójdrogowych

Zawory trójdrogowe powszechnie stosuje się w systemach centralnego ogrzewania, w których zachodzi konieczność ochrony kotła przed korozją niskotemperaturową. Używa się ich również wtedy, gdy czynnik grzewczy ma ogrzewać zarówno wodę w grzejnikach, jak i ciepłą wodę użytkową płynącą z kranów. Zawór trójdrożny termostatyczny, który zapewnia precyzyjną regulację temperatury wody, jest stosowany jako element chroniący przed poparzeniem. 

Montaż zaworu trójdrogowego

Montaż zaworu trójdrogowego można zlecić hydraulikowi. Istnieje możliwość montowania zaworów trójdrogowych pionowo lub poziomo. Zawór trójdrożny powinien być ustawiony tak, by dostęp do niego w celu obsługi, serwisu i konserwacji powinien być łatwy. W trakcie montażu ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na zgodność kierunku przepływu wody ze wskaźnikiem na korpusie. 

Najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie powinien znaleźć się zawór trójdrożny: przed czy za pompą?

W sytuacji, gdy zawór trójdrogowy montowany jest w obiegu grzewczym, powinien znaleźć się za pompą. W obiegu ciepłej wody należy zamontować go przed pompą. 

 • Jak ustawić zawór trójdrożny?

Zawory trójdrożne można ustawiać ręcznie według własnych preferencji (optymalna temperatura wody powracającej do kotła wynosi zazwyczaj 50-60°C) lub przy pomocy siłowników, które w automatyczny sposób dostosowują przepływ czynnika o właściwej temperaturze. Należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń producenta danego modelu zaworu, ponieważ odmienne rodzaje i serie mogą się od siebie znacznie różnić. 

 • Jakie są objawy uszkodzonego zaworu trójdrożnego?

Awaria zaworu trójdrogowego może objawiać się nieprawidłową pracą systemu centralnego ogrzewania. Wśród najczęściej występujących skutków uszkodzonego zaworu jest zawieszenie się zaworu, niska temperatura wody, czasem również częściowo ciepła rura do grzejników. W wielu przypadkach wystarczy wyczyścić zawór, ale w sytuacji, gdy to nie pomaga, warto powierzyć zadanie fachowcowi. 

Działanie i instalacja Cal Flame 2008

Bezpośredni link do pobrania Działanie i instalacja Cal Flame 2008

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Działanie i instalacja Cal Flame 2008